Czy usługi VOD podbiją serca Polaków?

Serwisy VOD zyskują popularność, a widzowie rezygnują ze standardowej telewizji. Czy warto z nich korzystać?

Nowe rozwiązania przemysłu rozrywkowego

Klasyczna telewizja kablowa powoli odchodzi do lamusa, ponieważ jest wypierana przez inne formy świadczenia rozrywki. Jednym z przyczyn takiego stanu rzeczy jest gwałtowny rozwój technologii informatycznych, a przede wszystkim zwiększenie segmentu usług internetowych. To właśnie w sieci pojawiło się wiele platform, na których zobaczymy wszystkie te programy, które oglądaliśmy na telewizyjnych ekranach. Z tego powodu serwisy streamingowe często nazywane są telewizją przyszłości lub po prostu telewizją internetową. Każdy z operatorów serwisów mocno walczy o klienta, oferując gamę różnych dodatkowych usług. Jedną z nich jest właśnie VOD.

Jak rozszyfrować pojęcie VOD?

Pod tym skrótem skrywa się właśnie anglojęzyczne określenie „Video On Demand”. Na język polski można je przetłumaczyć wprost jako „wideo na żądanie” lub „usługi wideo na życzenie”. Znaczenie wydaje się być dość proste i oczywiste, ale o co dokładnie w tym chodzi? Jest to swego rodzaju „wypożyczalnia” treści, która działa na płaszczyźnie internet. Korzystając z usług VOD filmy i seriale mamy w zasięgu ręki i nie musimy już używać klasycznej telewizji kablowej. To naprawdę wygodne rozwiązanie na miarę XXI wieku!

Czy mogę korzystać z telewizji internetowej?

Jasne! Z telewizji internetowej oraz usług Video On Demand może korzystać każdy, kto ma dostęp do sieci internetowej oraz posiada urządzenie mogące się z nią łączyć. Nie ma znaczenia czy korzystasz z szerokopasmowego łącza internetowego, czy dostępu do sieci przez technologię Wi-Fi. Wystarczy, że się z nią połączysz przy pomocy swojego telefonu komórkowego, laptopa czy telewizora z systemem smart tv i już możesz korzystać z usług Video On Demand. Bez zbędnego dodatkowego okablowania, specjalistycznych urządzeń w postaci dekoderów, wzmacniaczy sygnału czy talerzy satelitarnych.

W czym serwisy streamingowe są lepsze od klasycznej telewizji?

Platformy usług Video On Demand biją na głowę klasyczne telewizje kablowe, jeśli chodzi o swobodę w wyborze treści. Szklany ekran bardzo mocno ogranicza nas w temacie wyboru oglądanych przez nas programów. Jesteśmy uzależnieni od ramówki kanałów telewizyjnych. Ten problem znika przy używaniu platform streamingowych. Teraz to my decydujemy jaki program, film czy serial chcemy oglądać. Dostarczane przez VOD seriale i filmy są dla nas dostępne w każdej chwili, non stop, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Należy zauważyć, że możliwość oglądania telewizji internetowej na urządzeniach mobilnych pozwala nam ją zabrać w każde miejsce ze sobą. Czy to jesteśmy w podróży, czy to na delegacji, czy po prostu na wakacyjnym wyjeździe. Ograniczenia wynikające z miejsca przestają mieć teraz dla nas znaczenie – telewizja internetowa to technologia przyszłości!

Czy obsługa platform telewizji internetowej jest skomplikowana?

Nie bardziej niż obsługa naszego własnego telefonu komórkowego, komputera osobistego czy telewizora w salonie. Jeśli to nie jest dla Ciebie problemem, to obsługa telewizji internetowej tez nie będzie! Wystarczy w przeglądarce wpisać odpowiedni adres serwisu usług Video On Demand lub skorzystać z dedykowanej aplikacji na naszym urządzeniu mobilnym i gotowe! W kilku łatwych krokach, za pomocą paru prostych kliknięć już mamy dostęp do ulubionych filmów i seriali przy pomocy możliwości telewizji internetowej!

Czy telewizja internetowa wyprze klasyczne rozwiązania?

Sporo wskazuje na to, że za kilka lub kilkanaście lat serwisy Video On Demand mogą całkowicie zmonopolizować rynek usług telewizyjnych. Platformy streamingowe są bardzo proste w obsłudze nic więc dziwnego, że już teraz wypierają klasyczne rozwiązania telewizji kablowych. Użytkownicy chwalą sobie swobodę korzystania, swoje ulubione filmy i seriale mogą oglądać w dowolnym miejscu na świecie w każdym momencie dnia czy nocy. Na dynamiczną ekspansję telewizji internetowej nie bez wpływu pozostała też jej szeroka oferta dostępnych treści filmowych czy serialowych. Nie czekaj, aż zostaniesz w tyle, tylko skorzystaj z usług Video On Demand i bądź na czasie!