Filmy i seriale VOD – gdzie najlepiej ich szukać?

Ciągłe powtórki programów telewizyjnych wydają Ci się nudne? Długie reklamy są dla Ciebie irytujące? A może dużo pracujesz i nigdy nie udaje Ci się obejrzeć ciekawych filmów i najświeższych odcinków seriali? Nic straconego! Propozycja VOD filmy to najlepsze rozwiązanie dla zabieganych kinomaniaków. Natomiast VOD seriale są odpowiedzią na niedopasowane godziny transmisji do potrzeb widza. Telewizja „na żądanie” to ogrom materiałów w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, a do tego dostępnych od ręki o każdej porze dnia i nocy.

Filmy i seriale VOD – propozycje materiałów dla całej rodziny

VOD to skrót doskonale znany przedstawicielom młodego pokolenia. To ruch będący odpowiedzią na powolne odchodzenie od tradycyjnej telewizji, co jest bardzo mocno zauważalne wśród dzisiejszych konsumentów. Żyją oni coraz szybciej i bardzo intensywnie. Z biegiem czasu do lamusa odchodzą firmy i zawody, w których czas pracy jest ściśle określony na kilka konkretnych godzin dziennie. Młodzi ludzie cenią sobie pracę na własnych warunkach, nielimitowaną pod względem przepracowanych godzin, a jedynie nastawioną na efekty. Wielu z nich stawia na budowanie własnej marki, co zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Światem zawładnęła powszechna globalizacja, co przyczyniło się do częstych podróży i odbywania odległych delegacji zagranicznych, a może i wyjazdów do pracy za granicę. Wszystkie te czynniki sprawiły, że coraz bardziej cenimy sobie uniwersalność, która daje swobodę wyboru i brak przywiązania do sztywnej ramówki programów telewizyjnych.

Doskonałą odpowiedzią na obecne potrzeby użytkowników jest VOD, czyli „wideo na żądanie”. Opiera się na założeniu, że widz sam decyduje o tym co i kiedy ogląda. Wszystko to odbywa się za pomocą tradycyjnych przeglądarek internetowych, ale także telewizorów z funkcją Smart TV. Niedawno zaczęto również wprowadzać aplikacje mobilne, które dają dostęp do ulubionych materiałów z poziomu telefonów komórkowych i tabletów.

Telewizja „na życzenie” opera się na przekazie strumieniowym, który wykorzystuje łącze internetowe. VOD to możliwość odtwarzania treści wrzucanych przez innych użytkowników, którzy wcale nie muszą być profesjonalnymi filmowcami, ale też różnego rodzaju produkcji filmowych, seriali, bajek i transmisji na żywo z ważnych wydarzeń sportowych, kulturalnych i politycznych. VOD to nie tylko filmy i seriale zarezerwowane dla tradycyjnej telewizji, ale też produkcje przeznaczone specjalnie i tylko dla tego środka przekazu.

Telewizja „na życzenie” okazuje się być niezmiernie korzystna pod względem ekonomicznym. Jeden zakupiony pakiet daje nam dostęp do ogromnej gamy materiałów filmowych, co w porównaniu z nawet najbardziej rozbudowanymi pakietami tradycyjnej telewizji, jest niezwykle korzystną ofertą. Opłacalną przede wszystkim z uwagi na poniesione koszty.

Jak znaleźć i gdzie oglądać programy „na życzenie”?

Filmy oraz seriale o charakterze VOD dostępne są w wielu źródłach internetowych. Warto wybierać jedynie te, które są w stu procentach legalne i sprawdzone pod kątem braku naruszania praw autorskich swoich twórców.

Z naszej strony szczególnie polecamy telewizję „na życzenie” oferowaną przez legalną telewizję internetową Ipla.tv. Daje ona dostęp do ogromnej ilości zasobów filmowych dla osób w każdym wieku, seriali stworzonych i emitowanych przez kanały Grupy Polsat, bajek i transmisji „na żywo” z najciekawszych wydarzeń z kraju i ze świata.

IPLĘ obejrzymy przy wykorzystaniu tradycyjnej przeglądarki internetowej, ale też na ekranach telewizorów z funkcją Smart TV, tabletów oraz telefonów komórkowych. Dla swoich stałych klientów i wielbicieli urządzeń mobilnych, twórcy platformy przygotowali specjalną bezpłatną aplikację, która znacznie ułatwia poruszanie się po serwisie.

VOD to gratka dla prawdziwych kinomaniaków, ale też osób, które raz na jakiś czas lubią po prostu obejrzeć dobry film popijając przy tym kieliszek wina lub dobra kawę.