Jak oglądać filmy i programy telewizyjne za darmo?

Nie wszyscy wiedzą, że do oglądania telewizji internetowej lub filmów w sieci można używać telefonu z Androidem lub iPhone’a, a także tabletu, a w niektórych przypadkach jest on darmowy nawet w przypadku mobilnego Internetu 3G / LTE, a nie tylko przez Wi-Fi. Telefon ma te same kanały transmisji, co w telewizorze w wysokiej jakości, a także wiele kanałów telewizyjnych, o których nie słyszałeś.

telewizor photo

Oglądanie filmów na telefonie

Istnieje kilka sposobów oglądania filmów i telewizji w telefonie.

Oficjalne strony kanałów telewizyjnych i strony gdzie znajdują się filmy za darmo – ta metoda jest odpowiednia, jeśli chcesz raz obejrzeć kanał telewizyjny. W tym scenariuszu nie ma sensu instalować jakiejś aplikacji na telefonie z Androidem lub iPhonie, wystarczy przejść na oficjalną stronę żądanego kanału i sprawdzić, czy ma on możliwość oglądania telewizji lub filmów na żywo w Internecie.

Oficjalne zastosowania internetowych kanałów telewizyjnych – ich zalety to stosunkowo niewielka ilość reklam, możliwość oglądania poprzednich programów na nagraniach. Wady – ograniczony zestaw kanałów (tylko transmisja na żywo z jednego kanału lub kilku kanałów jednej firmy telewizyjnej), a także niemożność bezpłatnego korzystania z ruchu w sieci komórkowej (tylko przez Wi-Fi). To może ograniczać możliwość oglądania programów, a niektóre filmy za darmo online są tu niedostępne.

Aplikacje telewizyjne od operatorów telekomunikacyjnych – Ich zaletą jest to, że często możliwe jest oglądanie dobrego zestawu kanałów telewizyjnych w mobilnym Internecie danego operatora całkowicie bezpłatnie lub za symboliczną opłatą bez wydatkowania ruchu w mobilnym Internecie 3G lub LTE, to znaczy, istnieje możliwość bezpłatnego oglądania telewizji w dowolnym miejscu.

Telewizja internetowa jest dostępna w wielu aplikacjach. Czasami reprezentują szerszy zakres kanałów, nie tylko polskich, mogą mieć wygodniejszy interfejs i zaawansowane funkcje w porównaniu do opcji wymienionych powyżej. Nie będą mogli ich używać za darmo w sieci komórkowej (tzn. Ruch będzie wydatkowany).

Jeśli kiedyś musiałeś obejrzeć jakiś program telewizyjny z telefonu, ale nie robisz tego zbyt często, być może nie ma szczególnych korzyści z instalowania aplikacji do telewizji internetowej na Androidzie lub iPhonie, po prostu przejdź do oficjalnej strony w przeglądarce mobilnej z możliwością oglądania transmisji na żywo. Listę oficjalnych witryn nadających na żywo lub oferujące filmy za darmo można bez trudu znaleźć w sieci.

Jak zainstalować aplikacje

Po prostu znajdź aktualną listę kanałów i stron internetowych gdzie znajdują się filmy (są one regularnie aktualizowane, kanały mogą przestać działać). Najpopularniejszym i najczęściej obsługiwanym formatem jest M3U, ale dostępne są inne opcje, takie jak XML. Pobierz tę listę odtwarzania na swój telefon (czasami po prostu skopiuj link).

Zaimportuj listę odtwarzania do aplikacji na swoją platformę. Dostępne kanały zostaną załadowane z listy odtwarzania. Istnieje wiele takich aplikacji w oficjalnych sklepach z aplikacjami na Androida i iPhone’a, i można je łatwo znaleźć na żądanie IPTV – niektóre działają bardziej stabilnie na niektórych urządzeniach, niektóre na innych, ale zawsze możesz znaleźć właściwy. Łatwo jest również znaleźć niezbędne listy odtwarzania do zaimportowania. Dalsze działania z reguły nie powodują żadnych szczególnych trudności. Nawet początkujący użytkownik sobie z nimi poradzi.