Sposób na aktualizowanie androida

Automatyczna aktualizacja

Android to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej używanych systemów operacyjnych. Znajdziemy go zarówno na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej prostocie. Obsługa androida sprzyja zarówno dzieciom, osobom starszym, jak i ludziom, którzy po prostu cenią sobie szybki i prosty interfejs w swoim urządzeniu. Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak zaktualizować androida?

Okazuje się jednak, że tym jak zaktualizować androida nie powinniśmy zawracać sobie głowy. Producent tego systemu operacyjnego zadbał o całkowite zautomatyzowanie aktualizacji. Gdy tylko na naszych urządzeniach pojawią się nowe łatki uzupełniające system, czy też nowe aktualizacje aplikacje, z których obecnie korzystamy, podczas podłączenia naszego telefonu lub tableta do sieci wifi urządzenie zacznie automatycznie pobierać niezbędne pliki i informacje. Zazwyczaj nawet nie zauważymy, że aktualizacja miała miejsce.

Kolejny atutem aktualizacji android jest to, że urządzenie inteligentnie monitoruje czas, w którym najczęściej korzystamy ze swoich multimediów. Dzięki temu aktualizacja najczęściej zaplanowana jest w okresie, w którym nie używamy naszych smartfonów. Każda osoba, która najczęściej korzysta z telefonu w ciągu dnia, otrzyma automatyczną aktualizację w trakcie nocy, gdy śpi. W ten sposób system android zapewnia nam bezproblemowe rozwiązanie aktualizowania swoich ustawień. Jedyne czego potrzebujemy to stałe połączenie z internetem.